Czy łatwo stawia się klocka na klocka? W tej grze nie. Choć tak na prawdę zależy to od wylosowanej konstrukcji, których w grze Postaw na klocka! jest bardzo dużo. Są łatwiejsze, są trudniejsze. Nieraz zatrzęsą się wam ręce...
Recenzja gry Postaw na klocka:
W opakowaniu są karty budowli (niebieskie), karty trudności (czerwone), drewniane klocki i ich miniaturowe odpowiedniki w tych samych kolorach czyli pionki, a także plansza punktacji.
Czerwone pola na planszy oznaczają konieczność dobrania karty trudności i korzystania z niej - ale tylko w przypadku gier z większą ilością graczy. W rozgrywce na przykład dwuosobowej, nie zwracamy uwagi na kolory pól.
Naszym celem jest wznoszenie budowli z klocków. Wyróżniamy budowle indywidualne, w jednym kolorze i grupowe, gdzie klocki są w dwóch lub trzech kolorach. W zależności od ilości graczy, odkładamy karty z szóstką lub też gramy wszystkimi. Tworzymy zakryty stos i po kolei każda osoba będzie odkrywać kartę - ale budujemy wszyscy naraz. Kto pierwszy stworzy budowlę z karty, krzyczy stop! Jeżeli się nie pomylił, zdobywa punkt - przesuwa swój pionek na planszy.
Jeżeli gramy w mniej niż czterech graczy, każdy bierze po dwa kolory klocków i grupowych budowli nie tworzymy wspólnie, lecz samodzielnie przy użyciu obu kolorów. Gdyby przy stole siedziało więcej graczy, to wtedy razem wznosimy te niezwykłe konstrukcje i razem zdobywamy punkt.
Postaw na klocka! to nie jest taka łatwa gra, jakby się mogło z pozoru wydawać. Potrzeba tutaj ogrom cierpliwości, tonę uważności i absolutnie nie mogą nam się trząść ręce! Na dodatek musimy być przy tym dość szybcy, bo kto pierwszy ten lepszy. A wznoszenie tych budowli nie jest ani odrobinę dziecinnie proste :)
0 Comments: